23 czerwca 2024

Wirtualne biura w Warszawie – dlaczego warto i które wybrać?

Okienko „adres” przy rejestracji firmy potrafi sprawić wiele problemów. Z różnych powodów nie chcesz wpisywać domowego adresu, lecz z drugiej strony wynajem biura to kilka tysięcy miesięcznie. A dopiero zaczynasz z firmą i wolałbyś nie podpisywać kilkumiesięcznej umowy na wynajem drogiego biura. Jest na to sposób! Wirtualne biuro to rozwiązanie dla Ciebie! Jak to działa? Dlaczego warto i które wirtualne biuro Warszawa wybrać? O tym w dzisiejszym artykule. Zapraszamy!

Jak rozwiązać kwestię firmowego adresu i dlaczego wynajem własnego biura to zły pomysł?

Adres firmy to niezwykle istotna kwestia z punktu formalnego i wizerunkowego. Już na etapie załatwiania formalności musisz podać adres Twojej firmy. A podawanie domowego adresu nie jest zbyt rozsądnym pomysłem. W takiej sytuacji pierwszym pomysłem najczęściej jest wynajem własnego biura. Świetnie wyposażone biuro w dogodnej lokalizacji, gdzie będziesz mógł pracować i z przyjemnością przyjmować swoich kontrahentów. Taka wizja brzmi cudownie. Lecz w praktyce bardzo rzadko się sprawdza.

Jak wygląda poszukiwanie własnego biura do wynajęcia w praktyce? Wchodzisz na znane portale, wprowadzasz swoje wytyczne odnośnie ulokowania oraz wyposażenia biura i… po zapoznaniu się z kosmicznymi cenami wynajmu wybierasz jedną z 3 strategii. Akceptujesz taki stan rzeczy – masz określone wymagania, których się trzymasz i jesteś w stanie zapłacić dużą kwotę za wynajem biura spełniającego wymogi. Jeśli stawiasz na tę strategię, to przed podjęciem finalnej decyzji wykonaj obliczenia. Przelicz, czy realnie jesteś w stanie zapłacić taką sumę miesięcznie na wynajem miejsca, w którym będziesz pracował. Szybka kalkulacja. Czy w pierwszym miesiącu po rejestracji firmy zarobisz pieniądze na wynajem biura i na „życie”? Jeśli tak – możesz rozważyć wynajem wymarzonego biura. Jednak w znacznej większości przypadków początkujący przedsiębiorcy nie są w stanie utrzymać komfortu życia, kiedy mają płacić kilka tysięcy za wynajem biura.

Drugą strategią na horrendalne koszty wynajmu wymarzonego biura jest zmniejszenie wymagań. Zmieniasz lokalizację na nieco mniej prestiżową. Rezygnujesz z kilku elementów wyposażenia. I pojawiają Ci się nieco tańsze biura na wynajem. Niby spełniają stawiane wymagania, ale pozostaje pewien niesmak. Przed chwilą przeglądałeś wymarzone biura, a obecnie oglądasz już „drugą kategorię”. Z takiej perspektywy nawet niższe ceny nie wydają się zbytnio atrakcyjne.

Trzeci pomysł na wysokie ceny wynajmu – wirtualne biuro. Wymarzony, prestiżowy adres za ułamek ceny wynajmu klasycznego biura. Siedziba Twojej firmy mieści się w samym centrum Warszawy, a kosztuje Cię to 50–150 złotych miesięcznie. Tak właśnie działają usługi wirtualnego biura. Jak wirtualne biura funkcjonują w praktyce i jakie mają zalety? Dowiesz się w dalszej części artykułu!

Warszawa Śródmieście i wirtualne biura w centrum

Zalety wirtualnego biura – szereg korzyści

Każde wirtualne biuro oferuje nieco inny zakres usług, lecz każde oferuje dwie podstawowe korzyści. Pierwsza z nich to niski koszt wynajmu, który najczęściej mieści się w zakresie 50–150 złotych. Jeśli przeglądałeś oferty wynajmu klasycznego biura, to możesz mieć teraz pewną zagwozdkę. Jak to działa, że biuro wirtualne oferuje Ci adres firmowy w prestiżowej okolicy i szereg innych usług, a oczekują ułamek ceny wynajmu własnego biura? Już wyjaśniamy.

Biuro wirtualne zapewnia Ci wirtualny adres firmy. Na start prowadzenia działalności gospodarczej ciężko byłoby wykombinować kilka tysięcy na wynajęcie biura. A firmę na jakiś adres trzeba zarejestrować. Tu z pomocą przychodzi wirtualne biuro Złota. Wynajmujesz takie biuro i niskim kosztem zyskujesz adres wirtualny, na który bezproblemowo zarejestrujesz firmę. Biura wirtualne to świetna opcja dla osób zakładających jednoosobową działalność gospodarczą. Dla osób, które chciałyby pracować w domu, a wizję wynajmu biura stworzyło jedynie dokumentowe okienko „Adres”. Usługi biura wirtualnego załatwiają wszystkie Twoje potrzeby. We wszelkich miejscach, gdzie konieczne jest podanie adresu – możesz skorzystać z wirtualnego adresu biura. Wirtualne biuro VSL w zależności od wybranego przez Ciebie pakietu (które omówimy w kolejnym akapicie) realizuje określone usługi oraz oferuje tani wynajem sal pod spotkania biznesowe.

Kolejną zaletą korzystania z usług wirtualnego biura jest posiadanie „siedziby” firmy w prestiżowej lokalizacji. Wirtualne biura mieszczą się w najczęściej w prestiżowych dzielnicach dużych miast. Prestiżowy wirtualny adres w centrum Warszawy bardzo pozytywnie wpłynie na wizerunek Twojej firmy.

okolica wirtualnych biur VSL Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

Wirtualne biuro Warszawa – które wybrać i dlaczego wirtualne biuro VSL będzie świetnym wyborem?

Nietrudno znaleźć wirtualne biuro w Warszawie. Do wyboru masz sporo propozycji. Lecz na szczególną uwagę zasługuje oferta firmy VSL System, gdzie wirtualny adres zyskasz już od 59 zł netto miesięcznie. Firma oferuje 4 pakiety. W najtańszym z nich zyskujesz wirtualny adres w oparciu o umowę najmu, obsługę korespondencji oraz regularne powiadomienia o nowej korespondencji przesyłane na Twój adres mailowy.

W wyższym pakiecie, kosztującym 70 zł netto miesięcznie, zyskujesz dodatkowo profesjonalne powiadomienia SMS–owe. To gwarancja dostarczenia informacji o nowej korespondencji. Taki SMS sprawi, że nigdy nie zapomnisz o formalnych sprawach Twojej firmy.

Kolejny pakiet kosztuje 79 zł netto miesięcznie i wprowadza dwie kolejne funkcjonalności. Mowa o otwieraniu korespondencji dostarczonej listem poleconym przez Polskę Pocztą oraz przesyłek sądowych InPost. Druga dodatkowa usługa to skanowanie wspomnianej korespondencji oraz wysyłka skanów na Twoją skrzynkę mailową.

Najwyższy pakiet obejmuje już otwieranie, skanowanie oraz wysyłkę mailową wszystkich dokumentów przychodzących. Dzięki temu jesteś w stanie załatwiać wszystkie firmowe formalności w pełni online.

Przejdź na stronę wirtualne biura VSL i zapoznaj się szczegółowo z poszczególnymi pakietami. Z pewnością znajdziesz pakiet skrojony pod Twoje oczekiwania. Sprawdź sam!

Copyright © All rights reserved.