21 kwietnia 2024

Kariera w finansach

Myślenie długo-planowe jest dobre jeśli dopiero zaczynasz swoją drogę z finansami. Kariera w finansach może rozpocząć się na naprawdę różnych warunkach: od ACCA, przez CIMA i PMP aż po EFCB. Wymienione elementy rzeczywistości finansów w Polsce to główne a zarazem fundamentalne miejsca robienia kariery w finansach.

Wymienione skróty nazw cenionych międzynarodowych kwalifikacji będą Tobie przydatne, jeśli planujesz karierę w finansach. Specjaliści są w Polsce coraz bardziej poszukiwani. A osoby, które władają językami obcymi, a przynajmniej jeżykiem angielskim, szybko są rekrutowani w zagranicznych firmach zajmujących się finansami. Specjaliści są współcześnie na wagę złota dla rozwoju rynku krajowego oraz międzynarodowego. Dlatego nawet firmy z zagranicy proponują osobom studiującym finanse, wcześniejsze duże zarobki, zaraz po zakończeniu ostatniego semestru. Często zamiast doświadczenia pracodawcy zaczynają cenić profesjonalistów z międzynarodowymi certyfikatami. Kiedyś był to rarytas, teraz powoli staje się to oczekiwaniem od przyszłego pracownika.

Nie bez przyczyny mówi się w naukach humanistycznych i społecznych, że wiedza równa się większa płaca. Finanse są bardzo skorelowane z wiedzą. Żyjemy w świecie wiedzy i wszystkie kraje dążą do intelektualnego rozwoju gospodarki i ekonomii. Tak naprawdę ACCA, CIMA, CFA czy PMP to promil wszystkich ogłoszeń o pracę w finansach. Jednak są to kluczowe certyfikaty po których kariera w finansach z całą pewnością pozwoli Tobie na znalezienie szybko, dobrzej płatnej pracy. Wskazują one, że potrafisz wykorzystać zdobytą na studiach i z książek wiedzę w praktyce. Teraz jest to coraz bardziej cenione, niż nawet wiele lat doświadczenia w branży. Umiejętność posługiwania się narzędziami i technologiami to duży atut pracownika.

ACCA posłuży Tobie do zarządzania finansami. Dlatego kariera w finansach nie może się obejść bez Stowarzyszenia ACCA. Jest to audyt, rachunkowość finansowa z elementami rachunkowości zarządczej. Dzięki kwalifikacjom z ACCA osoba rozpocznie karierę w finansach w sektorze korporacyjnym, publicznym, usługach finansowych i audytach. Dlatego jest to tak ceniony certyfikat. Obecnie firmy i wielkie korporacje nie mogą się obejść bez specjalistów takich jak Project Manager.

Copyright © All rights reserved.